Przekształcanie Barda w Gemini

Przekształcanie Barda w Gemini: Rewolucja w Usługach AI i Problemy z Aktywacją

Google wprowadza znaczące zmiany w swojej ofercie narzędzi AI, przemianowując Bard na Gemini i uruchamiając płatną wersję tej usługi, znaną jako Gemini Advanced. Ta inicjatywa jest częścią szerszego planu firmy, mającego na celu integrację zaawansowanych technologii AI z jej kluczowymi produktami i usługami. Gemini, nowy domyślny asystent na Androida, jest również dostępny w aplikacji Google na iOS, zastępując poprzednią wersję, Duet AI. Wprowadzenie modelu Gemini do takich usług jak Gmail, Dokumenty, Arkusze, Prezentacje i Meet świadczy o ambitnych planach Google dotyczących przekształcania swoich podstawowych produktów, w tym wyszukiwarki.

Bard teraz jest Gemini

Jeśli byłeś użytkownikiem Barda, istnieją dwie główne zmiany, które musisz zauważyć: zmiana nazwy na Gemini i nowy adres URL. Teraz, zamiast korzystać z bard.google.com, użytkownicy będą kierowani na gemini.google.com. Google tłumaczy, że zmiana nazwy ma na celu uproszczenie i wyjaśnienie, że użytkownicy komunikują się z modelem Gemini. Firma pracuje nad aktualizacją, aby model również identyfikował się jako Gemini, mimo że obecnie może nadal nazywać się Bard.

Gemini na Urządzeniach Mobilnych

Gemini niebawem zadebiutuje jako samodzielna aplikacja na Androida, umożliwiając użytkownikom ustawienie Gemini jako domyślnego asystenta. Ta zmiana sugeruje, że Gemini może stać się jedyną opcją asystenta w przyszłości. Ponadto będzie dostępne poprzez aplikację Google na iOS, rozszerzając swoją obecność na większą liczbę urządzeń i platform.

Gemini Advanced: Płatna Wersja

Gemini Advanced, płatna wersja usługi, jest częścią planu AI Premium w ramach subskrypcji Google One. Kosztując 19,99 USD miesięcznie, oferuje użytkownikom dostęp do zaawansowanych funkcji, takich jak lepsze radzenie sobie ze szczegółowymi instrukcjami i zrozumienie kontekstu dłuższych podpowiedzi. Advanced jest napędzany przez Gemini Ultra 1.0, opisany przez Google jako ich „największy i najbardziej wydajny model do bardzo złożonych zadań”. Usługa jest dostępna w ponad 150 krajach, początkowo tylko w języku angielskim, z planami wprowadzenia dodatkowych języków w przyszłości, jednak z informacji dostępnych na stronach usługi wynika że rozmawia on również w innych językach już teraz.

Problemy z Aktywacją Usługi Gemini Advanced

Nasza próba aktywacji Gemini Advanced napotkała jednak na przeszkody. Mimo prób dokonania płatności zarówno kartą płatniczą, jak i przez PayPal, nie udało się aktywować usługi. PayPal potwierdził dodanie płatności, ale wystąpił błąd po stronie Google, co może wskazywać na ogromne zainteresowanie usługą lub techniczne niedociągnięcia.

Dlaczego to ważne

Jesteśmy u progu nowej ery Google Gemini, obserwując, jak firma przekształca swoje podstawowe produkty. Uruchomienie Gemini w grudniu i jego integracja z SGE i Google Ads to dopiero początek. Rozwój Gemini w wyszukiwarce Google ma nastąpić w tym roku, co może zrewolucjonizować sposób, w jaki korzystamy z Internetu.

Podsumowanie

Wprowadzenie Gemini i Gemini Advanced przez Google to krok milowy w integracji AI z codziennymi narzędziami i usługami. Mimo początkowych problemów z aktywacją usługi, oczekuje się, że Google szybko rozwiąże te kwestie, umożliwiając użytkownikom pełne wykorzystanie potencjału usługi. W miarę jak Google kontynuuje rozwój i integrację Gemini z większą liczbą swoich produktów, jesteśmy świadkami początku nowej, ekscytującej ery w technologii.

Dodaj komentarz

15 + osiem =