Recenzja Myszy Endorfy LIX Onyx

Symfonia Precyzji i Stylu: Mysz od Endorfy

Endorfy LIX Onyx White stanowi idealne połączenie funkcjonalności z estetyką, oferując produkt wyjątkowy nawet w bogatym uniwersum akcesoriów do gier. Ta lekka, a jednocześnie wytrzymała mysz, jest wynikiem zaawansowanej inżynierii, stworzonym dla tych, którzy nie chcą wybierać między estetyką a wydajnością.

Design i Jakość Budowy

Na pierwszy rzut oka LIX Onyx przyciąga uwagę swoją obudową w wzór plastra miodu. To nie jest tylko zabieg stylistyczny lecz przemyślany wybór projektowy, który redukuje zbędną wagę, skutkując precyzyjnym narzędziem o wadze zaledwie 59 gramów. Ta kratownica nie tylko obniża masę, ale również służy jako naturalny system wentylacji, utrzymując chłodny uchwyt podczas gorącej bitwy.

Endorfy Lix Onyx

Ergonomia i Estetyka w Perfekcyjnej Harmonii

Model LIX Onyx charakteryzuje się optymalnymi wymiarami (126 mm długości, 65,7 mm szerokości, 38,5 mm wysokości), które zapewniają uniwersalne dopasowanie do różnych rozmiarów dłoni, oferując jednocześnie komfortowy chwyt i precyzyjne sterowanie podczas długotrwałego użytkowania. Ergonomiczna konstrukcja myszy została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu użytkownikom maksymalnej wygody i efektywności, niezależnie od intensywności i czasu trwania sesji gamingowych czy pracy. Design inspirowany naturalnym pięknem białego onyksu, wyróżnia się elegancką biało-srebrną kolorystyką, która dodaje urządzeniu wizualnego uroku.

Wydajność i Precyzja

LIX Onyx White jest wyposażona w sensor PixArt PMW3325, który zapewnia doskonałą responsywność i dokładność ruchów przy czułości do 8000 DPI. Dzięki wyjątkowej prędkości maksymalnej do 2.54 m/s oraz braku predykcji i akceleracji, użytkownicy mogą cieszyć się płynną i bezpośrednią interakcją, co jest kluczowe w dynamicznych rozgrywkach. Sensor ten jest także adaptacyjny do różnorodnych powierzchni, co w połączeniu z niskim LOD (Lift-Off Distance) minimalizuje niepożądane przesunięcia. Chociaż niektórzy gracze mogą zauważyć subtelne różnice w porównaniu do bardziej zaawansowanych sensorów. Jednakże oferuje solidną wydajność adekwatną do swojego przedziału cenowego. Dodatkowo, niezawodność i wytrzymałość mikroprzełączników Kailh GM 4.0 powoduje że mysz może służyć przez długie lata, przy intensywnym użytkowaniu.

Endorfy Lix Onyx

Wytrzymałość i Styl

Mimo że wygląda jak koronkowe dzieło sztuki współczesnej, wyposażona jest w komponenty do zadań specjalnych. Mikroprzełączniki Kailh GM 4.0 są ultra-szybkie i ultra-trwałe. Przetwarzają każde kliknięcie w ułamku sekundy, a ich żywotność szacowana jest na 60 milionów kliknięć. Mogą łatwo wytrzymać nieustanne klikanie od świtu do późnych godzin nocnych. Te wysokiej jakości komponenty gwarantują, że mysz może wytrzymać intensywne użytkowanie przez długi czas, oferując niezawodność w każdych warunkach. Wizualny aspekt również wyróżnia się na tle innych urządzeń. Elegancki wygląd, który można porównać do współczesnego dzieła sztuki, w połączeniu z możliwością personalizacji oświetlenia ARGB, tworzy efektowną prezentację, która przyciąga uwagę i podkreśla indywidualny styl użytkownika.

Oświetlenie ARGB

Mysz LIX Onyx White oferuje zaawansowane możliwości personalizacji dzięki zintegrowanemu oświetleniu ARGB. Użytkownicy mają możliwość indywidualnego dostosowania kolorystyki logo producenta, kółka przewijania oraz paska dekoracyjnego umieszczonego wokół tylnej części obudowy. Dostęp do szerokiej gamy predefiniowanych efektów świetlnych oraz opcja wyboru dowolnego koloru z palety umożliwiają stworzenie unikatowego wyglądu, który można łatwo zmieniać i dostosowywać za pomocą dedykowanego oprogramowania, zapewniając tym samym maksymalną ekspresję osobistego stylu podczas użytkowania.

Endorfy Lix Onyx

Kabel Typu 'Paracord’

Z myślą o maksymalnym komforcie i swobodzie ruchów, Endorfy LIX Onyx została wyposażona w innowacyjny kabel typu ’paracord’. Jego unikalna konstrukcja z elastycznego, plecionego włókna znacząco zwiększa elastyczność i odporność na uszkodzenia, co czyni go znacznie bardziej praktycznym i wytrzymałym w porównaniu do tradycyjnych kabli. Lekkość i miękkość kabla sprawiają, że jest on prawie nieodczuwalny podczas pracy czy rozgrywki.

Specyfikacja Techniczna Myszy

 • Rodzaj myszy: Przewodowa
 • Kolor: Biały
 • Wymiary: 126 mm (długość) x 65.7 mm (szerokość) x 38.5 mm (wysokość)
 • Sensor: PIXART PMW3325
 • Typ sensora: Optyczny
 • Maksymalna prędkość śledzenia: 2.54 m/s
 • Maksymalna czułość: 8000 DPI
 • Domyślne opcje czułości: 400, 800, 1000, 1500, 2000, 3000 DPI
 • Mikroprzełączniki: KAILH GM 4.0
 • Żywotność mikroprzełączników: 60 milionów kliknięć
 • Łączność: USB-A
 • Długość kabla: 1.8 m
 • Typ podświetlenia: ARGB
 • Ślizgacze: PTFE
 • Kompatybilność systemowa:
  • Windows: Tak
  • MacOS: Tak
  • Linux: Tak
 • Oprogramowanie: Tak (opcjonalne)
 • Kompatybilność oprogramowania: Windows 10

Oprogramowanie Endorfy LIX Onyx

 • Zmiana czułości kursora w zakresie od 200 do 8000 DPI.
 • Regulacja szybkości raportowania w zakresie od 125 Hz do 1000 Hz.
 • Regulacja wielokolorowego podświetlenia RGB, w tym wybór efektów oraz ustawienie dowolnego koloru i jasności.
 • Tworzenie i zapisywanie makr oraz konfiguracja funkcji każdego z sześciu przycisków myszy.

Podsumowanie

Endorfy LIX Onyx White to mysz, która w swoim przedziale cenowym prezentuje się więcej niż zadowalająco. Jej lekkość i solidność konstrukcji z wysokiej jakości plastiku sprawiają, że korzystanie z niej to czysta przyjemność. Kliknięcia są przyjemne, a z wizualnego punktu widzenia mysz prezentuje się wyjątkowo elegancko. Dodatkowo, oprogramowanie, choć proste, jest funkcjonalne i intuicyjne w obsłudze.

Mimo że sensor PixArt PMW3325 może nie dorównywać najnowszym modelom, to w praktyce sprawdza się dobrze, oferując satysfakcjonującą responsywność i precyzję. Nie jest to wprawdzie topowe rozwiązanie na rynku, ale dla większości użytkowników i zastosowań okaże się w pełni wystarczające. Kabel myszy nie przeszkadza podczas użytkowania, dzięki swojej elastyczności, odpowiedniej długości oraz ultra lekkiej wadze. Ślizgacze PTFE z kolei, zapewniają płynność ruchów na różnorodnych powierzchniach, nie tylko na specjalistycznych podkładkach.

LIX Onyx White stanowi solidny wybór w swojej kategorii cenowej (cena ok. 130 zł). Oferuje dobre połączenie stylu, wygody i funkcjonalności, czyniąc z niej atrakcyjną propozycję dla graczy i profesjonalistów poszukujących niezawodnej, ale i estetycznie dopracowanej myszy komputerowej. Choć sensor mógłby być lepszy, ogólne wrażenia z użytkowania są pozytywne, co sprawia, że LIX Onyx zasługuje na uwagę i rozważenie jako potencjalny wybór dla osób ceniących zarówno formę, jak i funkcję.

Dodaj komentarz

dwa × trzy =