Nvidia zaprezentowała superkomputer Eos

Nvidia zaprezentowała superkomputer Eos

NVIDIA, lider w dziedzinie sprzętu do nauczania maszynowego, niedawno zaprezentowała swój najnowszy superkomputer w skali centrum danych – Eos, co stanowi znaczący kamień milowy w rozwoju technologii AI. Nazwany na cześć greckiej bogini, która otwiera bramy świtu, Eos uosabia zaangażowanie NVIDIA w przyspieszanie postępu w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Eos jest zbudowany z 576 systemów NVIDIA DGX H100, wykorzystując sieć NVIDIA Quantum-2 InfiniBand oraz oprogramowanie, co zapewnia łączną moc obliczeniową na poziomie 18,4 eksaflopsów w precyzji FP8 dla AI. Każdy system DGX H100 jest wyposażony w osiem rdzeni tensorowych GPU NVIDIA H100, co daje łącznie 4,608 GPU H100. Dzięki temu Eos może obsługiwać największe obciążenia pracy AI, w tym trening dużych modeli językowych, systemów rekomendacyjnych, symulacji kwantowych i więcej.

Eos jest nie tylko demonstracją możliwości technologii NVIDIA pracującej na dużą skalę, ale także przybywa w idealnym momencie, kiedy świat zmienia się dzięki generatywnej AI, od odkryć w dziedzinie leków, przez chatboty, po autonomiczne maszyny. Aby osiągnąć te przełomy, potrzebne są nie tylko ekspertyzy AI i umiejętności programistyczne, ale także fabryka AI – specjalnie zbudowany silnik AI, który jest zawsze dostępny i może pomóc zwiększyć ich zdolność do budowania modeli AI na dużą skalę.

Eos, który został sklasyfikowany na 9. miejscu na liście TOP500 najszybszych superkomputerów świata, przesuwa granice technologii i infrastruktury AI. Obejmuje zaawansowane przyspieszone obliczenia i sieci NVIDIA wraz z zaawansowanymi ofertami oprogramowania, takimi jak NVIDIA Base Command i NVIDIA AI Enterprise.

Architektura Eos jest zoptymalizowana pod kątem obciążeń pracy AI wymagających ultra niskiej latencji i wysokiej przepustowości międzywęzłowej w dużym klastrze węzłów obliczeniowych, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw dążących do skalowania swoich możliwości AI.

DGX SuperPOD, serce Eos, to architektura klasy światowej, zapewniająca przedsiębiorstwom i programistom na całym świecie zasoby niezbędne do wykorzystania mocy AI. Dzięki dwóm wariantom architektury, DGX SuperPOD z systemami NVIDIA DGX A100 i DGX H100, oferuje skalowalną wydajność dla najbardziej wymagających obciążeń pracy AI, od prowadzenia zaawansowanych badań medycznych po optymalizację łańcuchów dostaw.

W erze, gdy przedsiębiorstwa na całym świecie dążą do wykorzystania mocy AI, Eos stanowi kluczowe zasoby, obiecując przyspieszyć podróż ku aplikacjom zintegrowanym z AI, które napędzają każdą organizację.

Na podstawie: blogs.nvidia.com

Dodaj komentarz

jedenaście − dziesięć =