Zagrożenie Dla Twojej Strony

Zagrożenie Dla Twojej Strony: Skutki Ręcznych Działań Google Po Nowych Aktualizacjach

Google Nakłada Kary za Ranking w Wynikach Wyszukiwania: Jak Uniknąć Ręcznych Działań i Zachować Pozycję

W dniu opublikowania nowych zasad dotyczących spamu w marcu 2024 roku o których pisaliśmy w tym miejscu Google rozpoczęło nakładanie kar na strony internetowe, które łamią te zasady. Te ręczne działania, mające na celu eliminację spamu z wyników wyszukiwania, mogą doprowadzić do całkowitego lub częściowego usunięcia witryny z tych wyników, co z kolei prowadzi do znacznego spadku ruchu na stronie.

Jak wyjaśnia Google, ręczne działania są podejmowane przez ludzi, którzy weryfikują witryny i stwierdzają, czy naruszają one zasady dotyczące spamu. Te działania mogą wynikać z agresywnych technik spamowych, treści wprowadzających w błąd lub innych naruszeń polityki Google. Ważne jest zrozumienie różnicy między ręcznymi działaniami a aktualizacjami algorytmów. Aktualizacje algorytmiczne są automatyczne i niezależne od działań ludzkich. Natomiast ręczne działania są konsekwencją interwencji osób z zespołu Google, które podejmują środki wobec witryn łamiących zasady. Jeśli Twoja witryna została dotknięta ręcznym działaniem, istnieją konkretne kroki, które możesz podjąć, aby naprawić naruszenia i odzyskać swoją pozycję w wynikach wyszukiwania. Google zaleca przede wszystkim sprawdzenie panelu opisu czynności ręcznych w Google Search Console, aby zobaczyć szczegółowe informacje na temat naruszeń i kroków do ich naprawy.

Zagrożenie Dla Twojej Strony
Tak wygląda komunikat na konsoli Google Search jeśli nie zostałeś ręcznie ukarany za spam

 

Po zidentyfikowaniu problemów na stronach należy podjąć działania naprawcze na wszystkich dotkniętych stronach. Należy również upewnić się, że Google ma dostęp do tych stron, co można sprawdzić za pomocą narzędzia do sprawdzania adresów URL. Gdy wszystkie problemy zostaną rozwiązane, można poprosić o ponowne sprawdzenie witryny przez Google, podając dokładne informacje na temat napraw. Warto zdawać sobie sprawę, że proces ponownego sprawdzenia może zająć trochę czasu, zazwyczaj kilka dni lub nawet tygodni, w zależności od rodzaju naruszeń. Jednak po zakończeniu recenzji otrzymasz powiadomienie e-mailem.

Wnioski

Podejmowanie działań w celu uniknięcia ręcznych działań Google jest kluczowym elementem utrzymania widoczności w wynikach wyszukiwania. Zrozumienie różnicy między ręcznymi działaniami a aktualizacjami algorytmów oraz skuteczne naprawianie naruszeń może pomóc w zachowaniu pozycji w Google. Warto regularnie monitorować Google Search Console i reagować na wszelkie ostrzeżenia lub kary, aby uniknąć utraty ruch u na stronie. W przypadku otrzymania ręcznych działań, należy natychmiast podejmować kroki naprawcze, śledzić postępy i regularnie wnioskować o ponowne sprawdzenie. Wraz z nowymi aktualizacjami Google, rynek SEO jest stale zmieniającym się środowiskiem, które wymaga ciągłej uwagi i dostosowywania strategii. Unikanie praktyk spamowych i dbanie o wysoką jakość treści na stronie są kluczowe dla utrzymania widoczności i pozytywnego wizerunku w oczach wyszukiwarki. Pamiętaj, że odzyskanie utraconego ruchu może zająć trochę czasu, ale zdecydowane i skuteczne działania mogą przynieść pożądane rezultaty. Nie bagatelizuj ręcznych działań Google – lepiej działać prewencyjnie i regularnie monitorować swoją stronę, niż później borykać się z konsekwencjami utraty widoczności w wynikach wyszukiwania.

Dodaj komentarz

czternaście + dwa =