Lenovo ThinkPad T14s Gen 4: Analiza najnowszego ultrabooka

Nowoczesność i ekologia: Specyfikacje Lenovo ThinkPad T14s Gen 4

Najnowsza generacja tego modelu od Lenovo nie tylko oferuje topową wydajność dzięki procesorom Intel Core vPro 13. generacji, ale także stawia duży nacisk na ekologię i zrównoważony rozwój. Nowy ThinkPad T14s Gen 4 jest ultralekki, ale jednocześnie potężny, co sprawia, że jest idealny do pracy w ruchu. Bateria, która wytrzymuje cały dzień pracy, oraz możliwość szybkiego ładowania, to tylko niektóre z funkcji, które podnoszą komfort użytkowania. Laptop ten wspiera do 3 niezależnych monitorów, co jest świetną wiadomością dla tych, którzy potrzebują rozszerzonego obszaru roboczego.

ThinkPad T14s Gen 4

Co wyróżnia model Gen 4 na tle innych, to jego konstrukcja z myślą o środowisku. Materiały użyte do produkcji tego urządzenia są w znacznej części pochodzące z recyklingu – od magnezu na ramie klawiatury po aluminium w obudowie. Samo opakowanie laptopa jest wolne od plastiku i wykonane w 90% z materiałów zrównoważonych. Na uwagę zasługuje także zintegrowany zestaw portów i złączy, w tym USB-C Thunderbolt 4, który umożliwia szybkie połączenia oraz ładowanie. Laptop jest również wyposażony w opcjonalne gniazdo WWAN, które pozwala na łączność komórkową, podobnie jak w smartfonach.

W kontekście bezpieczeństwa, ThinkPad T14s Gen 4 korzysta z zaawansowanych technologii, takich jak dTPM dla szyfrowania danych i system Intel vPro dla zwiększonej ochrony. Funkcje, jak wykrywanie obecności człowieka czy logowanie biometryczne, dodatkowo zabezpieczają dostęp do urządzenia. To, co czyni ThinkPad T14s Gen 4 wyjątkowym, to połączenie wydajności, innowacyjnych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa i komunikacji oraz zobowiązanie do zrównoważonego rozwoju. Jest to nie tylko laptop — to narzędzie, które odpowiada na współczesne wyzwania w zakresie technologii i ekologii.

ThinkPad T14s Gen 4

ParametrSpecyfikacja
ProcesorIntel Core i7 vPro 13. generacji
System operacyjnyWindows 11 Pro
GrafikaIntel Iris Xe
PamięćDo 32 GB LPDDR5x (4800 MHz)
Pamięć masowaDo 2 TB PCIe SSD Gen 4
Bateria57 Whr, obsługa Rapid Charge
DźwiękDolby Audio z Dolby Voice
KameraFHD 1080p RGB, 5MP & IR z przesłoną prywatności
ŁącznośćWLAN: Intel WiFi 6E, opcjonalnie: WWAN 5G lub 4G
PortyUSB-C Thunderbolt 4, USB-A 3.2 Gen 1, HDMI 2.1
WyświetlaczRóżne opcje do 14″ 2.8K OLED
Wymiary317,5 mm x 226,9 mm x 16,9 mm
WagaOd 1,21 kg
MateriałyUżyte materiały pochodzące z recyklingu
Certyfikaty ekologiczneIntel Evo, ENERGY STAR, EPEAT Gold
ZabezpieczeniadTPM, funkcje biometryczne, PrivacyGuard

Dodaj komentarz

15 + 6 =