ThinkPad P1 Gen 7: Nowa Mobilna Stacja Robocza

ThinkPad P1 Gen 7: Nowa Mobilna Stacja Robocza od Lenovo

Lenovo wprowadziło na rynek ThinkPad P1 Gen 7, swoją najnowszą stację roboczą, która jest kwintesencją nowoczesnych technologii i mobilności, idealnie wpisując się w potrzeby profesjonalistów korzystających z zaawansowanych rozwiązań AI. ThinkPad P1 to połączenie wydajności, z którą radzi sobie nawet najbardziej wymagające zadania związane z uczeniem maszynowym, i elastyczności, pozwalającej na pracę z dowolnego miejsca.

ThinkPad P1 Gen 7

Stacja robocza jest wyposażona w najnowsze procesory Intel Core Ultra z serii vPro Evo Edition, zintegrowaną jednostkę przetwarzania neuronowego (NPU) oraz grafikę NVIDIA RTX Ada do laptopów, co czyni go jednym z najmocniejszych urządzeń mobilnych dostępnych na rynku. Dzięki współpracy między CPU, NPU a GPU, ThinkPad P1 oferuje optymalizację przetwarzania AI, umożliwiającą efektywne i szybkie realizowanie zadań.

Nowy model wyróżnia się także wyjątkowym designem i materiałami wysokiej jakości, w tym obudową z premium aluminium, co podkreśla jego nowoczesny charakter. Posiada 16-calowy ekran z proporcją 16:10 i bardzo wąskimi ramkami, co przekłada się na imponujący stosunek ekranu do obudowy wynoszący 91,7%. Użytkownicy mają również możliwość konfiguracji z ekranem OLED dotykowym, co jest idealne dla twórców treści, naukowców danych i specjalistów od CAD.

ThinkPad P1 to pierwsza na świecie mobilna stacja robocza, która zawiera pamięć LPDDR5x LPCAMM2 do 64 GB, stworzoną przez Micron we współpracy z Lenovo. Nowa pamięć oferuje jedno z najszybszych rozwiązań pamięciowych dostępnych na rynku, przy znacznym zmniejszeniu zużycia energii i oszczędności miejsca, co jest kluczowe w mobilnych stacjach roboczych wysokiej wydajności.

Dzięki swojej wyjątkowej wydajności, mobilność i gotowości do zastosowań AI, ThinkPad P1 Gen 7 Lenovo prezentuje nowy standard w kategorii mobilnych stacji roboczych, oferując narzędzie, które ułatwi prace dla profesjonalistów i twórców na całym świecie.

ThinkPad P1 Gen 7

SpecyfikacjaThinkPad P1 Gen 7
ProcesorIntel Core Ultra procesory vPro Evo Edition
GrafikaNVIDIA RTX 3000 Ada Generation laptop GPU
PamięćDo 64 GB LPDDR5x LPCAMM2
Przechowywanie2 x PCIe 4×4 M.2 2280 SSD, do 8 TB
Ekran16-calowy, 16:10, OLED dotykowy opcjonalnie, 91.7% STB ratio
Bateria90Whr
ZabezpieczeniadTPM 2.0, fTPM, opcjonalna kamera IR z rozpoznawaniem twarzy
ChłodzenieLiquid metal thermal design w wybranych konfiguracjach
ŁącznośćWi-Fi 7, Bluetooth 5.3, opcjonalne 4G LTE
Porty2 x Thunderbolt 4, USB-C, USB-A, HDMI, czytnik kart SD
AudioDolby Atmos Speaker System
Wymiary354.40 x 241.20 x 17.05 mm
WagaOd 1.82 kg
Materiały75% aluminium z recyklingu (obudowa A), 90% magnesium z recyklingu (obudowa C)

Dodaj komentarz

5 × 4 =