Suno.com: Rewolucja w tworzeniu muzyki dzięki AI

Suno.com: Rewolucja w tworzeniu muzyki dzięki AI

Sztuczna inteligencja coraz śmielej wkracza w przestrzenie dotychczas zarezerwowane dla ludzkiego geniuszu, Suno.com zaprezentowała nowatorskie podejście do komponowania muzyki. Dzięki swojej zaawansowanej platformie, Suno.com umożliwia nawet osobom bez muzycznego doświadczenia tworzenie utworów, które brzmią, jakby wyszły spod ręki profesjonalistów.

Innowacyjne podejście do muzyki

Suno.com to platforma, która używa zaawansowanych algorytmów AI do generowania muzyki i wokalu, oferując użytkownikom możliwość tworzenia piosenek w różnych językach, w tym również w języku polskim. Co więcej, każda sesja generowania utworu daje możliwość otrzymania dwóch różnych wersji kompozycji, co pozwala użytkownikom wybrać tę, która bardziej odpowiada ich wizji artystycznej. Po wyborze wersji bazowej, użytkownicy mają możliwość dodawania do utworu kolejnych segmentów, każdy trwający do jednej minuty, co pozwala na elastyczne i stopniowe budowanie pełnej kompozycji.

Jak to działa?

Generowanie utworu na Suno.com rozpoczyna się od stworzenia dwuminutowego fragmentu muzycznego, który stanowi podstawę dla dalszej pracy. Na tej podstawie, za pomocą intuicyjnego interfejsu, można dodawać kolejne jednominutowe segmenty, które są generowane przez AI w oparciu o wcześniejsze części utworu. Dzięki temu procesowi, nawet osoby nieposiadające muzycznego wykształcenia mogą eksperymentować i tworzyć złożone utwory muzyczne. Poniżej jeden z utworów wygenerowanych przy pomocy tej technologii a pod tym linkiem znajdziecie jeszcze kilka „polskich utworów” wygenerowane przy pomocy tej technologii:  https://www.youtube.com/channel/UCqaaMDmAznG2f7GRnracAHQ

 

 

Dostępność i modele subskrypcji

Suno.com oferuje zarówno wersję darmową, jak i premium. W wersji darmowej, użytkownicy otrzymują codziennie 50 żetonów, które pozwalają na generowanie do 5 utworów dziennie (każdy po 2 wersje). Dla tych, którzy pragną głębiej zanurzyć się w świat tworzenia muzyki i zyskać prawa autorskie do swoich dzieł, dostępna jest subskrypcja premium. Kosztuje ona około 50 zł miesięcznie/ w abonamencie miesięcznym/ i zapewnia 2500 kredytów na miesiąc, co umożliwia generowanie 500 utworów.

Wpływ na przemysł muzyczny

Pojawienie się narzędzi takich jak Suno.com rodzi pytania o przyszłość branży muzycznej. Czy platformy takie mogą stanowić zagrożenie dla tradycyjnych muzyków? Czy są one jedynie narzędziem, które może inspirować i demokratyzować dostęp do tworzenia muzyki? Suno.com stanowi przykład technologii, która może zachęcać więcej osób do eksplorowania własnej kreatywności muzycznej, potencjalnie zmieniając sposób, w jaki myślimy o produkcji i konsumpcji muzyki.

Podsumowanie

Suno.com przekształca wyobrażenia o tym, jak muzyka może być tworzona. Z możliwościami generowania realistycznych wokali i instrumentów, platforma otwiera przed użytkownikami drzwi do świata, w którym każdy może być twórcą. Mimo potencjalnych wyzwań i kontrowersji, które narzędzia AI mogą przynieść w przemyśle muzycznym, Suno.com reprezentuje kuszącą wizję przyszłości, w której muzyka jest bardziej dostępna i osobista niż kiedykolwiek wcześniej.

Dodaj komentarz

3 × trzy =