Nowa Motorola Moto G85 5G

Motorola Moto G85 5G: Czy nowy model podbije rynek średniaków?

Motorola Moto G85 5G zbliża się wielkimi krokami, niosąc za sobą obietnicę utrzymania ceny na poziomie swojego poprzednika, Moto G84, co oznacza około 1300 złotych. Oczekiwania względem tego modelu są duże, szczególnie biorąc pod uwagę, że Motorola ma zwyczaj szybkiego wprowadzania na rynek swoich nowych produktów – smartfon może zatem trafić do sprzedaży szybciej, niż większość użytkowników zdąży zapoznać się ze specyfikacjami swojego aktualnego smartfona. Dodatkowo, biorąc pod uwagę dynamikę cenową poprzednich modeli, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wartość tego smartfona będzie szybko spadać, czyniąc go jeszcze bardziej atrakcyjnym zakupem w swojej kategorii cenowej.

Cena nowego modelu wynosząca 300 euro zdaje się potwierdzać, że Motorola nie planuje znaczących podwyżek, mimo zmieniającego się rynku technologicznego. Warto zwrócić uwagę, że w przypadku Moto G85 5G użytkownik otrzyma te same pojemności pamięci, co poprzednio – 12 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej, co jest ofertą nie do pogardzenia w tej kategorii cenowej.

Motorola konsekwentnie utrzymuje swoje średniaki na bardzo konkurencyjnym poziomie, nie wprowadzając drastycznych zmian w specyfikacji. Jednak rynek liczy na to, że nowy model przyniesie kilka ulepszeń, które odróżnią go od swojego poprzednika. Spekuluje się, że Moto G85 5G może otrzymać lepszy procesor, być może Snapdragona 695, a także ulepszenia w dziedzinie fotografii, takie jak OIS (optyczna stabilizacja obrazu) i lepszą odporność na działanie wody.

Design jest kolejnym aspektem, w którym fani Motoroli oczekują świeżości. Poprzednie generacje serii Moto były dość konserwatywne wizualnie, więc odświeżenie wyglądu mogłoby przyciągnąć nowych użytkowników. Na przykład seria Edge 50 wprowadziła kilka interesujących zmian, które mogłyby zainspirować projektantów Moto G85.

Podsumowując, Motorola Moto G85 5G zapowiada się jako solidny średniak, który, jeśli spełni oczekiwania związane ze specyfikacją i designem, ma szansę na utrzymanie silnej pozycji w swoim segmencie cenowym. Czy zostanie najlepszym smartfonem do 1500 złotych? Odpowiedź na to pytanie przyniesie najbliższa przyszłość, ale wszystko wskazuje na to, że Motorola ponownie trafi w gusta szerokiej grupy konsumentów.

Dodaj komentarz

5 + 8 =