ROG Strix XG27AQDMG: Pierwszy Błyszczący Monitor OLED

ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG – Monitor, Który Przenosi Grę na Wyższy Poziom

ASUS wprowadził na rynek ROG Strix OLED XG27AQDMG. 27-calowy monitor, który oferuje rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli, odświeżanie na poziomie 240 Hz oraz czas reakcji szary do szarego wynoszący 0,03 ms. ASUS twierdzi, że monitor zapewnia do 20% jaśniejszy obraz w trybie SDR oraz głębsze czernie w każdych warunkach oświetleniowych, co jest imponującą obietnicą.

Panel ten cechuje się współczynnikiem kontrastu 1,5 miliona do jednego, wsparciem dla 99% przestrzeni barwnej DCI-P3 oraz 135% przestrzeni barwnej RGB, a także obsługą 10-bitowych kolorów. ROG Strix OLED XG27AQDMG wyposażony jest w jeden port DP 1.4 z DSC oraz dwa porty HDMI 2.0, co ogranicza odświeżanie przez HDMI do 144 Hz. Dodatkowo, monitor posiada dwa porty USB 3.2 Gen 1 oraz gniazdo słuchawkowe, ale brak jest wejścia USB Type-C, co może rozczarować niektórych użytkowników.

ROG Strix OLED XG27AQDMG

Inne funkcje obejmują wsparcie dla FreeSync Premium i G-Sync, technologię trace free, GamePlus, shadow boost oraz ASUS OLED Care, co pomaga w ochronie panelu OLED przed wypalaniem. ASUS OLED Care oferuje funkcje takie jak przypomnienia o czyszczeniu pikseli, wygaszacz ekranu, funkcję przesuwania obrazu i automatyczne przyciemnianie statycznych logo, co znacząco wydłuża żywotność ekranu. Nie podano jeszcze oficjalnej ceny, ale wersja matowa tego monitora kosztuje około 900$.

ROG Strix OLED XG27AQDMG oferuje unikalne rozwiązania technologiczne, takie jak niestandardowy radiator i zaawansowany system przepływu powietrza, które pomagają w odprowadzaniu ciepła i redukują ryzyko wypalania się ekranu. Trzecia generacja technologii WOLED zapewnia jaśniejsze białe okna, wyraźniejszy tekst i lepszą klarowność ruchu. Opcjonalne ustawienie jednolitej jasności utrzymuje spójne poziomy luminancji, nawet przy zmianie rozmiaru jasnych białych okien.

Nowe oprogramowanie DisplayWidget Center umożliwia łatwe zarządzanie funkcjami monitora i ustawieniami za pomocą myszy. Monitor ma również ergonomiczny stojak z możliwością regulacji wysokości, nachylenia, obrotu i pivotu, co zapewnia idealną pozycję do oglądania. ASUS angażuje się również w ekologiczne opakowania, używając 100% kartonu z recyklingu, co jest krokiem w stronę zrównoważonego rozwoju.

ROG Strix OLED XG27AQDMG

ROG Strix OLED XG27AQDMG to wyjątkowy monitor, który zapewnia niesamowite wrażenia wizualne i wygodę użytkowania, zarówno dla graczy, jak i profesjonalistów zajmujących się edycją wideo i zdjęć. Dzięki swoim zaawansowanym funkcjom, wyjątkowej jakości obrazu i nowoczesnym technologiom, monitor ten stanowi doskonały wybór dla wymagających użytkowników, którzy oczekują najwyższej jakości i niezawodności.

ParametrWartość
Przekątna ekranu27 cali (26,5 cala widocznego obszaru)
Rozdzielczość2560 x 1440 pikseli (QHD)
Typ paneluWOLED
Powłoka ekranuBłyszcząca
Odświeżanie240 Hz
Czas reakcji0,03 ms (szary do szarego)
Współczynnik kontrastu1,500,000:1
Przestrzeń barw DCI-P399%
Przestrzeń barw sRGB135%
Obsługa kolorów10-bit (1.07 miliarda kolorów)
Jasność20% jaśniejszy obraz w trybie SDR
Złącza1 x DisplayPort 1.4 (DSC), 2 x HDMI 2.0, 2 x USB 3.2 Gen 1, gniazdo słuchawkowe
Technologia synchronizacjiFreeSync Premium, G-Sync Compatible
Dodatkowe technologieTrace Free, GamePlus, Shadow Boost, ASUS OLED Care
Ustawienia obrazuRegulacja gamma, regulacja temperatury kolorów, 6-osiowa regulacja kolorów
Technologia anty-flickerOLED Anti-flicker
OprogramowanieDisplayWidget Center

Dodaj komentarz

sześć + 10 =