Nowe Automowery Husqvarna dla Średnich Ogrodów

Husqvarna wprowadza nowe modele robotów koszących do średnich ogrodów

Husqvarna, globalny lider w dziedzinie automatycznej pielęgnacji trawników, ogłosiła premierę dwóch nowych modeli bezprzewodowych robotów koszących – Automower 310E NERA i 410XE NERA. Te innowacyjne urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o właścicielach średniej wielkości ogrodów, oferując nowoczesne rozwiązania technologiczne, które ułatwiają pielęgnację trawnika.

Nowe modele Husqvarna Automower są wyposażone w system nawigacji satelitarnej Husqvarna EPOS (Exact Positioning Operating System), umożliwiający precyzyjne wyznaczanie wirtualnych granic z dokładnością do 2-3 cm. Dzięki temu użytkownicy mogą wybierać między instalacją przewodową a bezprzewodową, co zwiększa elastyczność i wygodę użytkowania. Technologia EPOS pozwala również na tworzenie stref koszenia z różnymi harmonogramami pracy i wysokościami cięcia, wszystko za pośrednictwem aplikacji Automower Connect.

Nowe Automowery Husqvarna

Jednym z kluczowych wyróżników nowych modeli jest funkcja EdgeCut, która precyzyjnie utrzymuje krawędzie trawnika, minimalizując konieczność ich dokaszania. Automower 410XE NERA został dodatkowo wyposażony w technologię radarową, umożliwiającą unikanie obiektów pozostawionych na trawniku, takich jak zabawki, co zmniejsza ryzyko nieplanowanych przestojów.

Husqvarna zapewnia, że nowe modele oferują użytkownikom pełną kontrolę nad koszeniem trawnika za pomocą smartfona, dzięki aplikacji Automower Connect. Użytkownicy mogą monitorować i zarządzać koszeniem z dowolnego miejsca, a także integrować kosiarkę z inteligentnymi systemami domowymi, takimi jak Amazon Alexa czy Google Home.

Nowe Automowery Husqvarna

Automower 310E NERA i 410XE NERA są idealnymi rozwiązaniami dla właścicieli ogrodów o powierzchni do 1000 m², oferując nowoczesne funkcje, które sprawiają, że koszenie trawnika staje się łatwe i mniej czasochłonne. Nowe roboty koszące są dostępne w sprzedaży od teraz, a zestaw EPOS jest sprzedawany oddzielnie, umożliwiając pełne wykorzystanie potencjału bezprzewodowego koszenia.

ParametrAutomower 310E NERAAutomower 410XE NERA
Powierzchnia robocza1000 m²1000 m²
Maksymalne nachylenie terenu30%30%
System nawigacjiHusqvarna EPOSHusqvarna EPOS
ŁącznośćBluetooth, Wi-FiBluetooth, Wi-Fi, Cellular
Wysokość cięcia20-55 mm20-55 mm
Funkcja EdgeCutTakTak
Unikanie obiektówNieTak (technologia radarowa)
Kontrola strefTak (z zestawem EPOS)Tak
Aplikacja Automower ConnectTakTak
Maksymalny czas aktywności17 h17 h
Standardowy czas koszenia po jednym ładowaniu50 min100 min
Standardowy czas ładowania40 min90 min
Poziom hałasu60 dB(A)60 dB(A)
Waga12,2 kg12,1 kg
Wymiary (długość x szerokość x wysokość)68 cm x 44 cm x 28 cm68 cm x 44 cm x 28 cm
Typ akumulatoraLitowo-JonowyLitowo-Jonowy
Pojemność akumulatora2 Ah5 Ah
Średnie zużycie energii na miesiąc11 kWh13 kWh
System koszenia2 tarcze z 3 nożami rotacyjnymi2 tarcze z 3 nożami rotacyjnymi

Dodaj komentarz

szesnaście + 7 =