Koniec GameStream dla Nvidia Shield TV

Koniec GameStream dla Nvidia Shield TV

NVIDIA ogłosiła, że w połowie lutego 2023 roku zakończy funkcję GameStream w swoich produktach Shield TV. GameStream umożliwiał przesyłanie strumieniowe gier z komputera do Nvidia Shield TV, ale teraz NVIDIA sugeruje, aby użytkownicy korzystali ze Steam Link do przesyłania strumieniowych gier na swoje urządzenia Shield. Możliwe, że NVIDIA chce skłonić swoich klientów do korzystania z płatnej usługi przesyłania strumieniowego GeForce NOW. Posiadacze urządzeń Shield mogą również skorzystać z usługi GeForce NOW do przesyłania strumieniowych gier z chmury do Shield TV.
Funkcja GameStream będzie nadal dostępna do połowy lutego, ale po tym czasie nie będzie już obsługiwana ani aktualizowana. Gracze, którzy chcą korzystać z przesyłania strumieniowego gier na swoich urządzeniach Shield, muszą zaktualizować aplikację NVIDIA Games i skorzystać z alternatywnych opcji, takich jak Steam Link lub GeForce NOW.
Warto również pamiętać, że funkcja GameStream nie była dostępna dla wszystkich urządzeń Shield. Jeśli posiadasz starsze urządzenie Shield, które nie jest kompatybilne z GameStream, nie będziesz mieć możliwości korzystania z tej funkcji. W takim przypadku będziesz musiał skorzystać z alternatywnych opcji przesyłania strumieniowego gier, takich jak Steam Link lub GeForce NOW.
Ogólnie rzecz biorąc, zakończenie funkcji GameStream w urządzeniach Shield może być rozczarowujące dla niektórych graczy, ale dzięki alternatywnym opcjom, takim jak Steam Link i GeForce NOW, nadal będą oni mogli przesyłać strumieniowo swoje ulubione gry na swoje urządzenia Shield.

Dodaj komentarz

siedem − siedem =