Gen-1 – nowe zastosowanie Ai w edycji video

Gen-1 – nowe zastosowanie Ai w edycji video

Firma Runway.ml, specjalizująca się w edycji wideo wspomaganej sztuczną inteligencją, ogłosiła swój najnowszy model – Gen-1. Jest to model transformacji wideo, który umożliwia zamianę istniejącego wideo w stylizowaną animację. Jak to wygląda w użyciu możecie obejrzeć na tym video:

W przeciwieństwie do dotychczasowych podejść, Gen-1 będzie mógł edytować zawartość filmu na podstawie wizualnych lub tekstowych opisów, zachowując jednocześnie jego strukturę. Model jest szkolony na obrazach i filmach, co pozwala na kontrolowanie spójności czasowej. Dostępne będą 5 trybów, takich jak stylizacja, storyboard i inne, które pozwolą użytkownikowi na dostosowywanie wyniku do własnych preferencji.

Gen-1 jest ekscytującym krokiem naprzód dla generatywnej sztucznej inteligencji, umożliwiającym tworzenie i edycję filmów za pomocą tekstu i obrazu. Warto będzie zobaczyć, jak będzie się rozwijać ta technologia i jakie kreatywne projekty uda się z nią stworzyć. Zapewne niebawem powstaną inne modele działające na podobnej zasadzie.

Dodaj komentarz

4 − 4 =