Nowe gogle VR od Bigscreen – rewolucja w jakości obrazu

Nowe gogle VR od Bigscreen – rewolucja w jakości obrazu

Firma Bigscreen właśnie zaprezentowała swój najnowszy produkt, zestaw VR o nazwie Bigscreen Beyond, który określają jako najmniejszy na świecie. Waży zaledwie 127 gramów i mierzy mniej niż 1 cal w najcieńszym miejscu. To niespotykana dotąd obudowa, która jest aż sześć razy lżejsza od konkurencyjnych urządzeń VR.

W zestawie Beyond znajdziemy wyświetlacze OLED o ultrawysokiej rozdzielczości, niestandardową optykę naleśnikową i możliwość połączenia z komputerem PC, co pozwala na maksymalne zanurzenie się w wirtualnej rzeczywistości. Co więcej, każde urządzenie jest dostosowywane do kształtu twarzy klienta, zapewniając niezrównany komfort podczas długotrwałych doświadczeń VR.

„Jako zapaleni entuzjaści VR zbudowaliśmy zestaw słuchawkowy VR, jaki chcieliśmy dla siebie” – powiedział Darshan Shankar, założyciel i dyrektor generalny Bigscreen. „Ważniejsze obecnie gogle VR podwoiły swoją wagę w porównaniu z goglami z 2016 roku. Zbudowaliśmy Beyond, ponieważ uważaliśmy, że VR jest zbyt ciężki, nieporęczny i niewygodny. Wynaleźliśmy nowe technologie, aby zwiększyć komfort i opracowaliśmy ultra-wysokiej klasy komponenty, takie jak mikrowyświetlacze OLED i optyka naleśnikowa, aby zwiększyć immersję. Aby zapewnić najlepszą jakość oprogramowania do oglądania filmów na Bigscreen, musieliśmy również zbudować najlepszy sprzęt z Bigscreen Beyond”.

Wewnątrz Bigscreen Beyond znajdziemy dwa wyświetlacze OLED, każdy o rozdzielczości 2560 x 2560 pikseli. Łączna rozdzielczość 5120 x 2560 pikseli jest 2-3 razy wyższa niż w wiodących goglach VR. Małe piksele o szerokości 7,2 μm, subpiksele w postaci pasków RGB i niesamowity współczynnik wypełnienia rozwiązują rozpraszający problem w rzeczywistości wirtualnej, znany jako efekt drzwi ekranowych. Dzięki Beyond piksele nie są już widoczne dla oka. Wyświetlacze OLED zapewniają niezrównane wrażenia w rzeczywistości wirtualnej dzięki żywym kolorom i głębokiej czerni. Umożliwiają one widzenie szczegółów w cieniach, które są niemożliwe w przypadku wyświetlaczy LCD i LED, znacznie zwiększając realizm i immersję w VR.

Beyond jest kompatybilny ze SteamVR i obsługuje setki gier i aplikacji VR na Steamie. Aby korzystać z Beyond i grać w gry, klienci muszą pobrać darmowego klienta Steam i SteamVR na kompatybilny komputer z systemem Windows. Beyond również współpracuje z ekosystemem SteamVR kontrolerów i akcesoriów, takich jak kontrolery Valve Index i kontrolery HTC Vive. Klienci mogą osiągnąć śledzenie całego ciała (FBT) za pomocą trackerów, takich jak HTC Vive Trackers lub Tundra Trackers.

Zestaw Bigscreen Beyond jest dostępna w przedsprzedaży w cenie od 999 USD.

Na podstawie informacji prasowej.

Dodaj komentarz

10 − 9 =