Bard AI – odpowiedź Google na ChatGPT

Bard AI – odpowiedź Google na ChatGPT

ChatGPT jest już szeroko znany ze swoich niezwykłych możliwości, które rozeszły się po całym świecie. Zdobył on imponującą liczbę 100 milionów aktywnych użytkowników w zaledwie jednym miesiącu, co wywołało niepokój w Google. Mówi się, że ChatGPT może potencjalnie zastąpić wyszukiwarkę i dostarczać bezpośrednio informacji, zamiast linków do stron internetowych.

Google już od kilku lat pracuje nad swoim własnym Chatbotem i wprowadza na rynek swój najnowszy model Bard AI oparty na modelu językowym LaMDA stworzonym ponad dwa lata temu. Bard AI łączy siły z wyszukiwarką Google, umożliwiając użytkownikom dostęp do najnowszych informacji. Obecnie w fazie testów dla wybranych użytkowników, Bard AI już wkrótce trafi do szerokiej publiki, ze względu na rosnące zapotrzebowanie na potężne modele językowe w formacie czatu. Nowa era wyszukiwania informacji w sieci jest już bliska.

Prezes Google Sundar Pichai powiedział:

Bard stara się połączyć rozległość światowej wiedzy z mocą, inteligencją i kreatywnością naszych dużych modeli językowych. Opiera się na informacjach z sieci, aby zapewnić świeże, wysokiej jakości odpowiedzi. Bard może być ujściem dla kreatywności i platformą startową dla ciekawości, pomagając wyjaśnić nowe odkrycia dokonane przez Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba NASA 9-latkowi lub dowiedzieć się więcej o najlepszych napastnikach w piłce nożnej w tej chwili, a następnie uzyskać ćwiczenia aby budować swoje umiejętności.

Nie możemy się już doczekać pierwszych testów Bard AI i porównania go z ChatGPT, który jest oparty na modelu językowym GPT-3.5. Niebawem możemy się spodziewać jeszcze lepszej wersji ChatGPT opartej na nadchodzącym modelu GPT-4. Dziesiątki milionów użytkowników rozmawiają już z ChatGPT od kilku miesięcy, co dostarcza nieprawdopodobnej ilości danych do dalszego doskonalenia tego modelu. Z tego powodu pojedynek między ChatGPT i Bard AI może być nie tylko bardzo ciekawy, ale także prowadzić do szybkiego rozwoju botów dialogowych w niezwykle interesujący sposób i to w najbliższej przyszłości.

Dodaj komentarz

pięć × 2 =