Google Bard: Nowe wyzwanie dla ChatGPT

Google Bard: Nowe wyzwanie dla ChatGPT

22 marca Google wprowadził ograniczony dostęp do swojego nowatorskiego asystenta AI – Barda. Widać, że gigant technologiczny dąży do stworzenia konkurencji dla ChatGPT od OpenAI, który zgromadził ponad 100 milionów użytkowników zaledwie w dwa miesiące od swojej premiery.

Na początek, Bard dostępny jest tylko dla mieszkańców USA i Wielkiej Brytanii. Z czasem, jednak Google planuje poszerzyć dostępność swojego asystenta na inne kraje i języki.

Czym właściwie jest Bard? To chatbot oparty na dużym modelu językowym (LLM), który ma wspierać produktywność, pomagać w realizacji pomysłów oraz zaspokajać ciekawość użytkowników. Można zadać mu pytanie na dowolny temat i otrzymać odpowiedź w mgnieniu oka.

Google

Google Bard oferuje kilka unikalnych cech, takich jak:

  • Wiele wersji roboczych,
  • Nowa odpowiedź,
  • „Wygoogluj to”,
  • Cytaty.

W trakcie wczesnych testów, użytkownicy docenili możliwość przeglądania różnych odpowiedzi, generowanych przez AI. Dzięki funkcji „Wiele wersji roboczych”, można przejrzeć alternatywne propozycje i wybrać te, które najbardziej odpowiadają oczekiwaniom.

Kiedy Bard nie spełnia oczekiwań lub generuje odpowiedź odbiegającą od zamierzonej, można skorzystać z funkcji „Nowa odpowiedź”, która poprosi AI o wygenerowanie nowej propozycji.

Funkcja „Wygoogluj to” pozwala na szybkie sprawdzenie wyników w sieci. Wystarczy kliknąć przycisk, a Bard podpowie, jakie zapytania wpisać w wyszukiwarce Google.

Jeśli Bard cytuje treści ze stron internetowych, podaje źródło cytatu, umożliwiając użytkownikom łatwe przejście do danego źródła w celu zdobycia więcej informacji.

Czy Google Bard rzeczywiście stanowi konkurencję dla ChatGPT? Opinie użytkowników są na razie podzielone. Choć Google ma sporo do nadrobienia, OpenAI nie spoczywa na laurach i wprowadza innowacje, takie jak ChatGPT v4 czy wsparcie dla wtyczek. Wydaje się, że rywalizacja w dziedzinie interaktywnych chatbotów dopiero się rozkręca, a obie firmy będą walczyć o palmę pierwszeństwa.

Na podstawie: Google Bard Is Here — Google’s Answer To ChatGPT

Dodaj komentarz

osiem + 11 =