Zakończenie aktualizacji Google Broad Core z marca 2023 r.

Zakończenie aktualizacji Google Broad Core z marca 2023 r.: Wpływ na świat SEO

Google Broad Core, znana również jako Podstawowa aktualizacja Google z marca 2023 r., została wdrożona i zakończona zgodnie z zapowiedzią. Ta kluczowa aktualizacja, której wdrożenie rozpoczęło się 15 marca o 10:30 czasu wschodniego, została zakończona 28 marca o 10:30 ET. Cały proces trwał 13 dni, co dla wielu specjalistów SEO było intensywnym okresem.

Jak to się stało, zauważalna zmienność w wynikach wyszukiwania zaobserwowana została już 16 marca. Następnie, w okolicach 23/24 marca, zmienność wzrosła jeszcze bardziej. Eksperci zgadzają się, że było to istotne wdrożenie, które wpłynęło na wiele witryn.

Czym charakteryzowała się ta aktualizacja? Oto garść informacji, które warto znać:

  1. Nazwa: Podstawowa aktualizacja Google z marca 2023 r.
  2. Wprowadzona: 15 marca 2023 r., zakończona 28 marca 2023 r.
  3. Cele: koncentruje się na wszystkich rodzajach treści.
  4. Kara: nie ma charakteru kary, ma na celu promowanie i nagradzanie doskonałych stron internetowych.
  5. Zasięg: globalny wpływ na wszystkie regiony i języki.
  6. Wpływ: Google nie ujawniło procentowego wpływu na zapytania, ale wydaje się być typową aktualizacją podstawową o szerokim zasięgu.
  7. Funkcje: wpływa na Google Discover i inne funkcje.
  8. Poprawa: aby odzyskać swoją pozycję, warto przeanalizować treści i sprawdzić, czy można je poprawić, korzystając z porad Google dotyczących aktualizacji.
  9. Odświeżenia: Google będzie okresowo odświeżać ten algorytm, ale może nie informować o tym w przyszłości.

W trakcie tego dynamicznego okresu, branża SEO była żywo zainteresowana zmianami. Wiele rozmów i dyskusji toczyło się na temat wprowadzonej aktualizacji. Warto zauważyć, że choć ostatnie 24 godziny przed zakończeniem aktualizacji Google Broad Core przyniosły pewne zmiany, nie były one tak znaczące, jak na początku wdrożenia czy w poprzednim tygodniu.

Dodaj komentarz

15 + 7 =