SK hynix Kreuje Przyszłość AI z Rewolucyjną Kartą AiMX

SK hynix Kreuje Przyszłość AI z Rewolucyjną Kartą AiMX

W trakcie corocznego AI Hardware & Edge AI Summit 2023, który odbył się między 12 a 14 września w Santa Clara Marriott w Kalifornii, SK hynix zaprezentował prototyp swojej nowatorskiej karty akceleratora AiMX. Ta imponująca innowacja w dziedzinie technologii AI stała się główną atrakcją tego ważnego wydarzenia organizowanego przez brytyjską firmę marketingową Kisaco Research.

Przyszłość przetwarzania w pamięci

SK hynix, uczestniczący w tym szczycie już po raz trzeci, prezentował prototyp karty AiMX opartej na wielu chipach GDDR6-AiM. Urządzenie to zapowiada się jako przełom w dziedzinie generatywnych systemów AI, które korzystają z ogromnych ilości danych. Dzięki niskiemu zużyciu energii i wysokiej prędkości przetwarzania, AiMX ma szansę stać się kluczowym elementem przyszłościowych systemów AI.

Slogan, który towarzyszył prezentacji brzmiał: „Boost Your AI: Discover the Power of PIM (Processing-In-Memory) with SK hynix’s AiM (Accelerator in Memory)”. Wskazuje on na potencjał, jaki kryje się w technologii przetwarzania w pamięci, oferowanej przez AiMX.

Zalety AiMX w porównaniu z GPU

Najbardziej zaskakującą częścią prezentacji była demonstracja możliwości akceleratora na serwerze z zainstalowanym modelem generatywnego AI Meta’s Open Pretrained Transformer (OPT) 13B. Dzięki chipom GDDR6-AiM, system AiMX skrócił czas przetwarzania danych nawet dziesięciokrotnie w porównaniu z systemami opartymi o GPU, przy jednoczesnym zużyciu tylko jednej piątej mocy.

W sesji poświęconej zaletom nowej technologii, Eui-cheol Lim, wiceprezes ds. Rozwoju Rozwiązań w SK hynix, porównał wydajność GPU i AiMX, podkreślając przewagę tego drugiego. „AiMX oferowany przez SK hynix to rozwiązanie, które dostarcza wyższą wydajność przy niższym zużyciu energii i niższych kosztach niż tradycyjne GPU”, stwierdził Lim.

Na podstawie informacji prasowej.

Dodaj komentarz

18 − 7 =