Nowa Aktualizacja Google skupia się na jakości treści

Nowa Aktualizacja Google skupia się na jakości treści

15 września 2023 roku Google ogłosiło wprowadzenie aktualizacji do swojego systemu wyszukiwania, nazwanego „Helpful Content Update„. Głównym celem tej aktualizacji jest wyeliminowanie treści tworzonych głównie w celu osiągnięcia wysokiej pozycji w wyszukiwarkach, które nie dostarczają użytkownikom wartościowej treści.

Zaktualizowany system teraz wykorzystuje „ulepszony klasyfikator” w celu dokładniejszego rozpoznawania i klasyfikowania treści. Jak podaje Google, proces wdrażania tej aktualizacji potrwa około dwóch tygodni.

Głównym celem tej aktualizacji jest upewnienie się, że niskiej jakości, nieoryginalne treści nie osiągną wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. To oznacza, że strony, które tworzą treści głównie dla pozycjonowania, mogą zostać negatywnie ocenione przez ten nowy system.

Ważnym punktem, który Google podkreśla, jest to, że aktualizacja ta nie jest skierowana jedynie do treści w języku angielskim. Wszystkie języki i treści na całym świecie są objęte tą aktualizacją.

Google podało również kilka ważnych wskazówek dotyczących tworzenia wartościowej treści:

  1. Strony hostingujące treści od stron trzecich powinny być ostrożne, gdyż takie treści mogą wpłynąć na ocenę jakości całej strony.
  2. Jeśli tworzysz wartościowe treści, nie musisz niczego zmieniać. Aktualizacja ma na celu nagradzanie takich treści.
  3. Jeśli zauważyłeś spadek ruchu na swojej stronie, przemyśl jakość swoich treści i wprowadź ewentualne zmiany.

To ważny krok dla Google w dążeniu do dostarczania użytkownikom najbardziej wartościowych i pomocnych treści. Dla twórców treści jest to przypomnienie o znaczeniu tworzenia jakościowego, oryginalnego materiału skierowanego do czytelników, a nie tylko do algorytmów wyszukiwarki.

Dodaj komentarz

czternaście − 2 =