Recenzja Osuszacza Powietrza EBERG ZOY

Recenzja Osuszacza Powietrza EBERG ZOY

Recenzja Osuszacza Powietrza EBERG ZOY: Szczegółowa Analiza i Porównanie z Modelem RICO

Osuszacze powietrza są kluczowymi urządzeniami w domach borykających się z problemem nadmiernej wilgotności, która może prowadzić do rozwoju pleśni i grzybów, a także negatywnie wpływać na zdrowie mieszkańców. W naszym najnowszym teście skupiamy się na osuszaczu EBERG ZOY, który wyceniany jest na około 200 zł, stanowiąc tym samym bardziej budżetową opcję w porównaniu do wcześniej testowanego modelu EBERG RICO, kosztującego blisko 700 zł. Nasza recenzja EBERG RICO dostępna jest tutaj, co pozwoli na lepsze zrozumienie różnic między tymi dwoma modelami.

Porównanie z Modelem Eberg RICO

Cena i Moc: Różnica cenowa między ZOY a RICO jest znacząca, co przekłada się na różnice w wydajności i funkcjach. Pobór mocy ZOY to 65W a RICO 200W.
Technologia: RICO, będąc droższym modelem, oferuje bardziej skuteczną technologię osuszania, która nie jest dostępna w ZOY.

Design i Budowa EBERG ZOY

Wygląd: ZOY wyróżnia się estetycznym, czarnym, błyszczącym wyglądem z dużym wyświetlaczem.
Budowa: Urządzenie jest lekkie, co może sprawiać wrażenie małej ilości komponentów wewnątrz.

Wydajność i Funkcjonalność

Dokładność Pomiarów: ZOY ma poważne problemy z dokładnymi pomiarami temperatury i wilgotności. Na przykład, przy temperaturze pomieszczenia 19°C, ZOY wskazywał 21°C, a przy wilgotności 61%, pokazywał 51%. To znaczący problem, który podważa wiarygodność urządzenia. Porównałem również parametry wilgotności EBERG RICO oraz ZOY stojących obok siebie. I tak RICO wskazywał 58% zaniżając parametr o ok 1% więc akceptowalnie, natomiast ZOY wskazał wilgotność 50% zaniżając ten parametr aż o 9%.
Pojemność Zbiornika: 2-litrowy zbiornik na wodę jest wystarczający, ale jego wykorzystanie jest ograniczone przez słabą wydajność osuszania.
Wydajność Osuszania: Zgłaszane 700 ml/24 h wydaje się być przeszacowane. W naszym teście, po tygodniu użytkowania w pomieszczeniu 12m² o wilgotności 69%, zbiornik napełnił się tylko do 1/4 pojemności.
Funkcje dodatkowe:
Lampa UV: To kluczowy atut ZOY, który nie występuje w modelu RICO. Lampa UV skutecznie eliminuje grzyby, roztocza i wirusy, zdecydowanie wspomagając poprawę jakość powietrza.
Automatyczne odszranianie: Funkcja przydatna w niższych temperaturach.
Tryb Nocny: Wyłącza wyświetlacz i lampę UV, minimalizując zakłócenia podczas snu.
Pilot: Ułatwia obsługę urządzenia.

Recenzja Osuszacza Powietrza EBERG ZOY
Bardzo ładny wyświetlacz.

Plusy i Minusy EBERG ZOY

Plusy:
Lampa UV.
Pilot w zestawie.
Duży wyświetlacz.
Niewielkie gabaryty.
Niski pobór prądu (65W).
Duży pojemnik na wodę.
Atrakcyjna cena.

Recenzja Osuszacza Powietrza EBERG ZOY
Pilot to wygodny dodatek do osuszacza ZOY zaskakujące jest to że tego dodatku nie posiada znacznie droższy RICO.

Minusy:
Nieprecyzyjne pomiary temperatury i wilgotności.
Ograniczona wydajność osuszania.
Najlepsze efekty w małych pomieszczeniach.
Szczegółowe Rozważania
Skuteczność w Małych Pomieszczeniach: ZOY wydaje się być skuteczny jedynie w mniejszych przestrzeniach. W naszym teście, w pomieszczeniu o powierzchni 12m², osuszacz zdołał tylko częściowo obniżyć poziom wilgotności.
Błędne Parametry Czujników: To jeden z największych problemów tego modelu. Niedokładne pomiary mogą wprowadzać użytkownika w błąd co do rzeczywistego stanu wilgotności i temperatury w pomieszczeniu.
Cena a Jakość: Mimo niskiej ceny, ograniczenia ZOY mogą być dla niektórych użytkowników powodem do rozważenia zakupu droższego modelu, takiego jak RICO.

Podsumowanie
EBERG ZOY, mimo swojej atrakcyjnej ceny, posiada kilka istotnych ograniczeń, które mogą wpływać na decyzję o zakupie. Jego największym atutem jest lampa UV, która poprawia jakość powietrza, jednak jego słaba wydajność osuszania i niedokładne pomiary temperatury i wilgotności mogą być problematyczne. Jest to urządzenie, które może sprawdzić się w małych pomieszczeniach, ale jego użycie w większych czy nawet średnich pomieszczeniach wg. nas nie ma większego sensu.

Parametry Techniczne EBERG ZOY
Model: EBERG ZOY
Napięcie/Częstotliwość: 220-240V~50Hz
Moc: 65W
Wymiary: (Dł) 245 mm x (Szer) 137 mm x (Wys) 375 mm
Pojemność Zbiornika na Wodę: 2l
W Zestawie: Pilot, rurka do odprowadzania wody na zewnątrz.

Osuszacz EBERG RICO – test

 

Dodaj komentarz

11 − siedem =