ATARI 400 Mini

ATARI 400 Mini: Powrót Legendy Komputerów Domowych

Retro Games Ltd., jeden z wiodących producentów rekonstrukcji klasycznych komputerów domowych, z dumą ogłasza, że THE400 Mini, nowoczesna miniaturowa wersja przełomowego domowego komputera z 1979 roku, będzie dostępna na całym świecie od 28 marca 2024 roku. Już teraz można składać zamówienia przedpremierowe.

THE 400 Mini to półrozmiarowa wersja charakterystycznego Atari 400, emulująca całą gamę 8-bitowych komputerów Atari, od 400 do 800XL, a także konsolę domową Atari 5200. Dla miłośników retro, do zestawu dołączono THECXSTICK – ulepszoną wersję kultowego joysticka Atari CX40, wyposażoną w dodatkowych siedem przycisków funkcjonalnych i port USB, co zapewnia kompatybilność z szerokim zakresem platform.

ATARI 400 Mini

Dodatkowo, użytkownicy mają możliwość wgrywania własnych gier przez USB, z obsługą ROMów z kartridży, dysków i kaset. Gracze mogą cofać czas i zapisywać swoje gry. Urządzenie oferuje wyjście HD TV przez HDMI z kompatybilnością 50/60 Hz oraz pięć portów USB, umożliwiających podłączenie nowoczesnej klawiatury, dodatkowych joysticków i więcej.

Twórcy skupili się na zachowaniu wyglądu i atmosfery z 1979 roku: THE400 Mini zostało starannie wykonane przy użyciu nowoczesnych technologii, od trudnych do odtworzenia kolorów oryginalnej maszyny, po autentyczne tekstury plastikowej obudowy i membranowej klawiatury. Nie ustąpiono w żadnym aspekcie, aby wiernie odtworzyć ikoniczny wygląd i uczucie oryginalnego Atari 400.

W zestawie znajduje się:

  • THE400 Mini, komputer domowy
  • Joystick USB THECXSTICK
  • Kabel HDMI
  • Przewód zasilający USB (adapter zasilania nie jest dołączony)
  • Szybki przewodnik startowy

Do tego, 25 klasycznych gier, w tym Berzerk, Boulder Dash i Star Raiders II. Cena urządzenia to 119,99 euro (119,99 dolarów).

ATARI 400 Mini

PLAION, globalny lider w publikacji i rozwoju gier wideo, wspólnie z Retro Games Ltd., z radością prezentują ten unikatowy produkt. Jak mówi Paul Andrews, dyrektor zarządzający Retro Games Ltd.: „Mamy bogatą historię w tworzeniu rekonstrukcji kultowych komputerów domowych. Liczymy, że THE400 Mini stanie się ważną częścią tej spuścizny”.

Stuart Chiplin, szef ocen komercyjnych w PLAION, dodaje: „Jesteśmy podekscytowani współpracą z Retro Games Ltd. w celu przywrócenia maszyny, która znaczyła tak wiele dla wielu osób”.

THE400 Mini to nie tylko technologiczny hołd dla przeszłości, ale też okazja do przeżycia niezapomnianych chwil z lat 70. i 80. XX wieku dla nowych pokoleń graczy.

Dodaj komentarz

13 − 6 =