Dysk Corsair MP600 ELITE

CORSAIR MP600 ELITE – Ultra Szybkie Dyski SSD

CORSAIR znana firma tworząca komponenty dla graczy, twórców i entuzjastów budowy PC, właśnie ogłosił wprowadzenie na rynek serii SSD MP600 ELITE. To nowa linia wysokowydajnych dysków SSD PCIe 4.0, która oferuje różnorodne opcje chłodzenia, aby zapewnić maksymalną wydajność zarówno w komputerach stacjonarnych, laptopach, jak i konsolach Sony PlayStation 5.

Wykonane z wykorzystaniem technologii 3D TLC NAND o wysokiej gęstości, dyski są dostępne w pojemnościach 1 TB i 2 TB, a w kwietniu pojawią się modele 4 TB. Seria MP600 ELITE imponuje sekwencyjnymi prędkościami odczytu do 7000 MB/s i zapisu do 6500 MB/s. Dodatkowo, oferuje prędkości losowego odczytu i zapisu do 1000K i 1200K IOPS odpowiednio, co czyni je idealnymi dla graczy, twórców i entuzjastów sprzętu szukających imponującej wydajności na platformie PCIe 4.0. Te SSD są także kompatybilne wstecz z systemami PCIe 3.0.

Dysk Corsair MP600 ELITE

MP600 ELITE dostępny jest w standardowej wersji do użytku w płytach głównych i laptopach, z wbudowanym rozpraszaczem ciepła, oraz jako model kompatybilny z PS5, który bezpośrednio pasuje do najnowszych konsol Sony. Każdy dysk oferuje szyfrowanie AES 256-bit oraz wytrzymałość do 1200TBW.

Specjalnie zaprojektowany dla konsoli Sony PS5, MP600 ELITE for PS5 wyposażony jest w niskoprofilowy radiator aluminiowy, który utrzymuje dysk SSD w niskiej temperaturze nawet podczas intensywnych sesji gier. Przekracza on wszystkie wymagania wydajnościowe Sony PS5 M.2 i jest łatwy w instalacji zarówno w klasycznym PS5, jak i nowszym PS5 Slim.

Jak wszystkie dyski SSD CORSAIR, MP600 ELITE jest wspierany przez darmowe oprogramowanie CORSAIR SSD Toolbox, które umożliwia łatwe czyszczenie i aktualizacje firmware’u bezpośrednio z pulpitu. Dodatkowo, pięcioletnia gwarancja zapewnia spokój ducha na dłuższy czas.

Dysk Corsair MP600 ELITE

Seria CORSAIR MP600 ELITE jest dostępna od razu na stronie internetowej CORSAIR oraz w globalnej sieci autoryzowanych sprzedawców i dystrybutorów.

ParametrOpis
Pojemność1 TB, 2 TB (dostępne od razu), 4 TB (dostępne od kwietnia)
InterfejsPCIe 4.0, kompatybilność wsteczna z PCIe 3.0
Technologia NAND3D TLC NAND o wysokiej gęstości
Prędkość sekwencyjnego odczytuDo 7000 MB/s
Prędkość sekwencyjnego zapisuDo 6500 MB/s
Prędkość losowego odczytuDo 1000K IOPS
Prędkość losowego zapisuDo 1200K IOPS
SzyfrowanieAES 256-bit
WytrzymałośćDo 1200TBW
Opcje chłodzeniaStandardowy radiator, niskoprofilowy radiator aluminiowy dla PS5
KompatybilnośćPC (płyty główne, laptopy), Sony PlayStation 5
Dodatkowe funkcjeObsługa przez CORSAIR SSD Toolbox, pięcioletnia gwarancja

Dodaj komentarz

czternaście + dwa =