NVIDIA przedstawia nową RTX 2000 generacji Ada

NVIDIA RTX 2000 Generacji Ada: Napędzana Zaawansowaną Technologią AI dla Profesjonalistów

Generative AI jest jednym z najgorętszych trendów w technologii, przynosząc rewolucję w różnych branżach. Aby w pełni wykorzystać jego potencjał, kluczowe jest wybranie odpowiedniego sprzętu. W tym kontekście, nowa karta graficzna NVIDIA RTX 2000 Ada stanowi nowy wyznacznik, oferując najnowszą technologię AI, grafiki i obliczeń dla kompaktowych stacji roboczych. Zwiększenie wydajności do 1,5 raza w porównaniu z poprzednią generacją RTX A2000 12 GB w profesjonalnych przepływach pracy jest nie lada osiągnięciem. Dzięki temu, profesjonaliści mogą kreować zadziwiające środowiska 3D, usprawniać złożone przeglądy projektów oraz udoskonalać projekty przemysłowe, otwierając drogę do przyszłości przyspieszonej przez AI.

Znaczące wymagania nowoczesnych przepływów pracy wieloaplikacyjnych, takich jak narzędzia oparte na AI, konfiguracje wielu wyświetlaczy i treści o wysokiej rozdzielczości, stawiają duże wymagania w zakresie pamięci GPU. RTX 2000 Ada z 16 GB pamięci pozwala profesjonalistom wykorzystać najnowsze technologie i narzędzia, aby pracować szybciej i lepiej z ich danymi.

Oparta na technologii NVIDIA RTX, nowe GPU zapewnia imponujący realizm grafiki dzięki NVIDIA DLSS, dostarczając ultra wysokiej jakości, fotorealistyczne obrazy z ray-tracingiem ponad 3 razy szybciej niż wcześniej. Ponadto, RTX 2000 Ada umożliwia wciągające doświadczenia w wirtualnej rzeczywistości dla przepływów pracy przedsiębiorstw, takich jak projektowanie produktów i przeglądy projektów inżynieryjnych.

RTX 2000 Ada przynosi profesjonalistom z różnych branż wydajność, wszechstronność i możliwości AI, umożliwiając osiągnięcie wydajności bez kompromisów. Architekci mogą używać jej do przyspieszania przepływów pracy wizualizacyjnych i analizy strukturalnej, zwiększając precyzję projektowania. Projektanci produktów i inżynierowie mogą szybko dopracowywać swoje projekty dzięki szybkiemu, fotorealistycznemu renderowaniu i generatywnemu projektowaniu wspomaganemu przez AI. Można bezproblemowo edytować wideo i obrazy o wysokiej rozdzielczości, używając AI do realistycznych efektów wizualnych i asysty w tworzeniu treści.

W kluczowych zastosowaniach wbudowanych i obliczeniach, RTX 2000 Ada może zasilać przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym dla urządzeń medycznych, optymalizować procesy produkcyjne dzięki predykcyjnemu utrzymaniu ruchu i umożliwiać inteligencję napędzaną przez AI w środowiskach handlowych.

NVIDIA RTX 2000 Ada, z jej imponującymi cechami w porównaniu do poprzednich generacji, w kompaktowej konstrukcji oferującej wyjątkową wydajność i wszechstronność, jest świetną opcją dla profesjonalistów poszukujących przewagi w krajobrazie technologicznym.

ParametrSpecyfikacja
Pamięć GPU16GB GDDR6
Interfejs pamięci128-bit
Przepustowość pamięci224 GB/s
Kod korygujący błędy (ECC)Tak
Rdzenie CUDA oparte na architekturze

NVIDIA Ada Lovelace

2,816
Czwartej generacji rdzenie Tensor88
Trzeciej generacji rdzenie RT22
Wydajność pojedynczej precyzji12.0 TFLOPS
Wydajność rdzeni RT27.7 TFLOPS
Wydajność rdzeni Tensor191.9 TFLOPS
Interfejs systemowyPCIe 4.0 x8
Zużycie energii70 W
RozmiarKarta Dwu-slotowa
Złącza wyświetlacza4x Mini DisplayPort 1.4
API graficzneDirectX 12, Shader Model 6.6, OpenGL 4.65, Vulkan 1.35
API obliczenioweCUDA 11.6, OpenCL 3.0, DirectCompute

Dodaj komentarz

1 × dwa =