Klawiatura NZXT Function MiniTKL

Kompaktowy design na nowo: NZXT Function MiniTKL

Jedną z najnowszych propozycji firmy NZXT jest seria klawiatur Function 2, następca zapowiedzianej niemal dwa lata temu pierwszej klawiatury marki. Ten produkt wyróżnia się nietypowym formatem Mini TKL, będącym nowością dla wielu. Klawiatura TKL (bez klawiatury numerycznej) w wersji amerykańskiej ANSI zawiera 87 klawiszy. NZXT posunęło się jednak dalej, łącząc klawisze Insert-Page Down z dwóch rzędów w trzy, co pozwoliło na jeszcze bardziej kompaktowe rozmieszczenie bez utraty funkcjonalności. Co więcej, firma zdołała nawet dodać dodatkowy klawisz makro, maksymalizując wykorzystanie przestrzeni na biurku.

W serii Function 2 zrezygnowano z mechanicznych przełączników na rzecz optycznych, oferując użytkownikom możliwość dostosowania siły aktywacji. Wersja w kolorze białym teraz prezentuje się w pełni białym wykończeniu, zamiast czarnych klawiszy na białej obudowie, jak było wcześniej. Klawisze wykonano z grubego plastiku PBT, co zapewnia większą trwałość i jakość użytkowania.

NZXT nie ograniczyło się tylko do zmian wizualnych i funkcjonalnych. Nowa klawiatura oferuje także kompatybilność z 5-pinowymi przełącznikami Cherry MX, co pozwala na łatwą wymianę klawiszy, oraz obsługuje oprogramowanie CAM dla indywidualnych ustawień RGB, makr i efektów świetlnych. Do zestawu dołączono również narzędzie do wymiany klawiszy oraz kabel USB-C, co jeszcze bardziej podnosi standard personalizacji.

NZXT Function MiniTKL

Podsumowując, seria klawiatur Function 2 od NZXT to znakomity przykład ewolucji w projektowaniu akcesoriów komputerowych, łączący innowacyjność z wysoką funkcjonalnością i estetyką. NZXT Function MiniTKL to produkt, który z pewnością zainteresuje nie tylko entuzjastów gamingu, ale również profesjonalistów szukających solidnego, a zarazem eleganckiego narzędzia pracy.

Parametr Szczegóły
Wymiary 338.5 x 123.4 x 40.3 mm
Waga (klawiatura) 718 g
Materiał górnej płyty Aluminium
Podpórka pod nadgarstek Nie zawiera
Przełączniki Hot-swappable Gateron Linear Red
Ocena przełączników 50 milionów naciśnięć
Oświetlenie Per-key RGB
Kompatybilność 5-pinowe przełączniki Cherry MX
N-key rollover Tak
Anti-Ghosting Tak
Profil klawiszy OEM
Materiał klawiszy ABS plastic
Przezroczystość klawiszy Tak
Pamięć profili na pokładzie 4 konfigurowalne profile (używając oprogramowania CAM)
System operacyjny PC / Windows 10, Windows 11
Gwarancja 2 lata

Dodaj komentarz

20 − siedemnaście =