Klawiatura NZXT Function MiniTKL

Kompaktowy design na nowo: NZXT Function MiniTKL

Jedną z najnowszych propozycji firmy NZXT jest seria klawiatur Function 2, następca zapowiedzianej niemal dwa lata temu pierwszej klawiatury marki. Ten produkt wyróżnia się nietypowym formatem Mini TKL, będącym nowością dla wielu. Klawiatura TKL (bez klawiatury numerycznej) w wersji amerykańskiej ANSI zawiera 87 klawiszy. NZXT posunęło się jednak dalej, łącząc klawisze Insert-Page Down z dwóch rzędów w trzy, co pozwoliło na jeszcze bardziej kompaktowe rozmieszczenie bez utraty funkcjonalności. Co więcej, firma zdołała nawet dodać dodatkowy klawisz makro, maksymalizując wykorzystanie przestrzeni na biurku.

W serii Function 2 zrezygnowano z mechanicznych przełączników na rzecz optycznych, oferując użytkownikom możliwość dostosowania siły aktywacji. Wersja w kolorze białym teraz prezentuje się w pełni białym wykończeniu, zamiast czarnych klawiszy na białej obudowie, jak było wcześniej. Klawisze wykonano z grubego plastiku PBT, co zapewnia większą trwałość i jakość użytkowania.

NZXT nie ograniczyło się tylko do zmian wizualnych i funkcjonalnych. Nowa klawiatura oferuje także kompatybilność z 5-pinowymi przełącznikami Cherry MX, co pozwala na łatwą wymianę klawiszy, oraz obsługuje oprogramowanie CAM dla indywidualnych ustawień RGB, makr i efektów świetlnych. Do zestawu dołączono również narzędzie do wymiany klawiszy oraz kabel USB-C, co jeszcze bardziej podnosi standard personalizacji.

NZXT Function MiniTKL

Podsumowując, seria klawiatur Function 2 od NZXT to znakomity przykład ewolucji w projektowaniu akcesoriów komputerowych, łączący innowacyjność z wysoką funkcjonalnością i estetyką. NZXT Function MiniTKL to produkt, który z pewnością zainteresuje nie tylko entuzjastów gamingu, ale również profesjonalistów szukających solidnego, a zarazem eleganckiego narzędzia pracy.

ParametrSzczegóły
Wymiary338.5 x 123.4 x 40.3 mm
Waga (klawiatura)718 g
Materiał górnej płytyAluminium
Podpórka pod nadgarstekNie zawiera
PrzełącznikiHot-swappable Gateron Linear Red
Ocena przełączników50 milionów naciśnięć
OświetleniePer-key RGB
Kompatybilność5-pinowe przełączniki Cherry MX
N-key rolloverTak
Anti-GhostingTak
Profil klawiszyOEM
Materiał klawiszyABS plastic
Przezroczystość klawiszyTak
Pamięć profili na pokładzie4 konfigurowalne profile (używając oprogramowania CAM)
System operacyjnyPC / Windows 10, Windows 11
Gwarancja2 lata

Dodaj komentarz

trzy × 2 =