AORUS FO27Q3: Monitor dla Graczy od Gigabyte

AORUS FO27Q3: Monitor dla Graczy od Gigabyte z Odświeżaniem 360 Hz

Gigabyte producent sprzętu komputerowego, niedawno ujawnił szczegóły swojego najnowszego monitora, AORUS FO27Q3, który nie był prezentowany na styczniowych targach CES. To urządzenie z pewnością zainteresuje entuzjastów technologii i graczy, oferując imponujące parametry i nowoczesne rozwiązania.

Monitor AORUS FO27Q3 to 27-calowy wyświetlacz, który łączy w sobie zaawansowaną technologię panelu QD-OLED z rozdzielczością 2560 x 1440 pikseli. Jego największą zaletą jest niespotykana dotąd częstotliwość odświeżania wynosząca aż 360 Hz, a także czas reakcji wynoszący zaledwie 0,03 ms. Takie parametry gwarantują płynność obrazu i dają użytkownikom przewagę w szybkich i dynamicznych grach.

AORUS FO27Q3

Panel QD-OLED, oprócz tego że jest wyposażony w antyrefleksyjną powłokę, charakteryzuje się 10-bitową głębią kolorów, co przekłada się na możliwość wyświetlenia 10,7 miliarda barw. Monitor został certyfikowany dla DisplayHDR True Black 400, zapewniając doskonałą jasność na poziomie 250 cd/m² oraz kontrast wynoszący 15 milionów do jednego.

AORUS FO27Q3 wspiera AMD FreeSync Premium Pro oraz VESA ClearMR 13000, co pozwala na jeszcze płynniejsze doświadczenie podczas gry. Niemniej jednak, brak wsparcia dla G-Sync może być pewnym rozczarowaniem dla użytkowników kart graficznych NVIDIA. Dodatkowo, monitor oferuje szereg funkcji związanych z grami, takich jak celownik, widzenie nocne, równoważenie czerni, a także wsparcie dla obrazu obok obrazu i obrazu w obrazie. Posiada dwa porty HDMI 2.1, jeden DP 1.4, USB Type-C z obsługą DP Alt mode oraz ograniczone wsparcie dla USB Power Delivery wynoszące 18 W.

Monitor jest również wyposażony w port USB 3.0 upstream i dwa downstream, złącza dla słuchawek i mikrofonu, a także oferuje wsparcie dla KVM oraz regulowany stojak, który umożliwia dostosowanie kąta nachylenia, obrót, pivot i regulację wysokości. Maksymalne zużycie energii to 53 Watty, a zasilanie odbywa się za pomocą zewnętrznego zasilacza.

AORUS FO27Q3

Na chwilę obecną, Gigabyte nie podał informacji na temat ceny ani dostępności monitora AORUS FO27Q3, ale biorąc pod uwagę jego zaawansowane funkcje i specyfikacje, można spodziewać się, że będzie to atrakcyjna propozycja dla wymagających graczy i profesjonalistów.

Parametr Specyfikacja
Model AORUS FO27Q3
Rozmiar ekranu 27 cali
Rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli
Częstotliwość odświeżania 360 Hz
Czas reakcji 0,03 ms
Typ panelu QD-OLED
Głębia kolorów 10-bit (10.7 miliarda kolorów)
Certyfikat HDR DisplayHDR True Black 400
Jasność 250 cd/m²
Kontrast 15M:1
Wsparcie AMD FreeSync Tak (Premium Pro)
Wsparcie VESA ClearMR Tak (13000)
Wsparcie G-Sync Nie
Funkcje dla graczy Celownik, widzenie nocne, równoważenie czerni
Wsparcie obrazu obok obrazu (PbP) Tak
Porty 2x HDMI 2.1, 1x DP 1.4, 1x USB Type-C (DP Alt mode)
USB Power Delivery 18 W
Wsparcie KVM Tak
Regulacja stojaka Tilt, swivel, pivot, regulacja wysokości
Maksymalne zużycie energii 53 W
Zasilanie Zewnętrzny zasilacz

Dodaj komentarz

dwanaście − 9 =