LG UltraGear 32GS95UE-B: Monitor OLED dla Graczy

LG UltraGear 32GS95UE-B: Monitor OLED dla Graczy z Technologią Dual-Hz

W przedświątecznym okresie LG ujawniło swój nowy monitor gamingowyUltraGear 32GS95UE-B OLED, który wyróżnia się technologią Dual-Hz, umożliwiającą korzystanie z różnych częstotliwości odświeżania w zależności od rozdzielczości: 240 Hz przy 4K i 480 Hz przy 1080p. Choć pierwotnie firma LG podzieliła się jedynie podstawowymi specyfikacjami urządzenia, bez informacji o cenie, obecnie znamy już pełne dane techniczne oraz cenę monitora.

Monitor OLED o przekątnej 31,5 cala może się pochwalić typową jasnością 275 cd/m², głębią kolorów na poziomie 1,07 miliarda (panel 10-bitowy), kontrastem 1,5 miliona do jednego oraz czasem reakcji szarości do szarości wynoszącym zaledwie 0,03 ms. Dodatkowo, monitor posiada certyfikat DisplayHDR True Black 400.

LG UltraGear 32GS95UE-B

Jeśli chodzi o łączność, LG zdecydowało się na dość minimalistyczne podejście, oferując jedynie DisplayPort 1.4 oraz HDMI 2.1, pomijając port USB Type-C na rzecz wejścia USB Type-B oraz standardowych wyjść USB-A i wyjścia na słuchawki. Ciekawostką jest zastosowanie przez LG tzw. głośników Pixel Sound, ukrytych za panelem wyświetlacza. Monitor obsługuje zarówno FreeSync Premium Pro, jak i kompatybilność z G-Sync, oferując przy tym wszystkie standardowe funkcje oczekiwane przez graczy.

Podstawka monitora umożliwia regulację kąta nachylenia, wysokości, obrót oraz pivot. Na rynku amerykańskim LG UltraGear 32GS95UE-B jest oferowany z dwuletnią gwarancją i ceną 1399,99 USD, przy planowanej dacie wysyłki w połowie kwietnia.

Nowa propozycja od LG oferuje najlepsze z obu światów dla graczy: płynną rozgrywkę na ekranie OLED z ultra-szybkim odświeżaniem oraz wciągającą, zapierającą dech w piersiach jakością wizualną. Technologia OLED zapewnia żywe kolory i głębokie czernie, co gwarantuje niezwykle szczegółowy obraz, podczas gdy wysokie odświeżanie minimalizuje opóźnienia, zapewniając płynną rozgrywkę. Dodatkowo, LG UltraGear OLED jest pierwszym na świecie monitorem gamingowym z certyfikatem VESA Dual Mode, co pozwala na płynne przełączanie między bogatymi graficznie grami w 4K przy 240Hz a szybkimi grami FPS, MOBA lub wyścigowymi w Full HD przy 480Hz.

LG UltraGear 32GS95UE-B

Monitor ten łączy w sobie zalety wysokiej jakości obrazu OLED z zaawansowanymi funkcjami gamingowymi, oferując graczom niezrównane doświadczenie wizualne i dźwiękowe, minimalizując jednocześnie rozpraszanie uwagi dzięki matowemu ekranowi, który ogranicza odbicia światła. Ponadto, dzięki niemal natychmiastowemu czasowi reakcji 0,03 ms, gracze mogą cieszyć się płynną rozgrywką bez efektu smużenia czy opóźnień.

CechaSzczegóły
Rozmiar ekranu31,5 cala
Typ ekranuOLED
Rozdzielczość3840 x 2160 (4K)
Częstotliwość odświeżania240 Hz przy 4K, 480 Hz przy 1080p
JasnośćTypowa: 275 cd/m², Minimalna: 250 cd/m²
Głębia kolorów1,07 miliarda (10-bit)
Kontrast1,5 miliona do jednego
Czas reakcji0,03 ms (GtG)
Certyfikat HDRDisplayHDR True Black 400
ŁącznośćDisplayPort 1.4, HDMI 2.1, USB Type-B, USB-A, wyjście na słuchawki
GłośnikiPixel Sound (ukryte za panelem)
KompatybilnośćFreeSync Premium Pro, G-Sync
Regulacja podstawyTilt, height, swivel, pivot
Cena1399,99 USD

Dodaj komentarz

sześć + sześć =