ThinkPad P14s Gen 5: Stacja Robocza dla Profesjonalistów

Lenovo ThinkPad P14s Gen 5: Połączenie Wydajności i Mobilności

Lenovo ogłosiło premierę nowego modelu Lenovo ThinkPad P14s Gen 5, zaprojektowanego dla profesjonalistów, którzy potrzebują najwyższej wydajności w przenośnym, 14-calowym laptopie. Nowa stacja robocza wyposażona jest w imponujący wyświetlacz o proporcjach 16:10 i napędzana jest przez zaawansowane procesory AMD Ryzen PRO 8040 HS-Series. Te energooszczędne procesory, zaprojektowane specjalnie do lekkich i cienkich laptopów, oferują również wbudowane funkcje sztucznej inteligencji (AI), w tym zintegrowaną jednostkę przetwarzania neuronowego (NPU) do optymalizacji wydajności w zadaniach AI.

ThinkPad P14s Gen 5

Lenovo ThinkPad P14s Gen 5 posiada certyfikacje ISV i zintegrowaną grafikę AMD Radeon, co czyni go idealnym narzędziem do pracy z aplikacjami takimi jak AutoCAD, Revit i SOLIDWORKS. Stacja robocza jest również wyposażona w zaawansowane funkcje zabezpieczeń ThinkShield oraz przechodzi rygorystyczne testy MIL-SPEC, co zapewnia jej wyjątkową trwałość.

Integracja technologii AMD Ryzen AI w Lenovo ThinkPad P14s Gen 5 pozwala na osiągnięcie aż 39 AI TOPS mocy obliczeniowej, co jest prawie 3,5 razy więcej w porównaniu do poprzedniej generacji. Ta technologia znacząco poprawia wydajność w zakresie współpracy, tworzenia treści, analizy danych i innych zadań związanych z AI. Dodatkowo, technologie AMD PRO oferują funkcje zarządzania na poziomie korporacyjnym, które ułatwiają pracę menedżerom IT.

Kluczowe specyfikacje:

  • Procesor AMD Ryzen 7 PRO 8840HS z AMD Ryzen AI i zintegrowaną grafiką AMD Radeon
  • Dostępność z systemem Windows 11 Pro oraz wieloma wersjami systemów opartych na Linuxie
  • Do 96 GB pamięci DDR5 i do 2 TB dysku SSD PCIe 4×4
  • Wyświetlacze FHD dotykowe lub niedotykowe z rozwiązaniem 3M Optical Film zwiększającym jasność do 400 nitów przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii o 16%
  • Opcja wyświetlacza 8K OLED z niskim poziomem niebieskiego światła i fabryczną kalibracją kolorów X-Rite
  • Wi-Fi 6E i opcjonalne 5G WWAN

Lenovo ThinkPad P14s Gen 5 dołącza do profesjonalnych stacji roboczych Lenovo napędzanych przez AMD, takich jak ThinkPad P16s Gen 2, ThinkStation P620 i najnowszy ThinkStation P8. Dzięki swoim zaawansowanym funkcjom i wydajności, Lenovo ThinkPad P14s Gen 5 oferuje wyjątkową wartość dla profesjonalistów, którzy oczekują niezawodności i mocy w kompaktowej formie.

ThinkPad P14s Gen 5

ParametrSzczegóły
ProcesorAMD Ryzen 7 PRO 8840HS z AMD Ryzen AI
GrafikaZintegrowana AMD Radeon
System OperacyjnyWindows 11 Pro, certyfikowany dla Ubuntu, Red Hat Enterprise, Fedora, Debian
PamięćDo 96 GB DDR5
DyskDo 2 TB PCIe 4×4 SSD
WyświetlaczFHD dotykowy lub niedotykowy, 8K OLED, jasność do 400 nitów, niskie niebieskie światło, kalibracja kolorów X-Rite
ŁącznośćWi-Fi 6E, opcjonalne 5G WWAN
BateriaOpcja 3Whr, wymienialna przez użytkownika (CRU) 52.5 Whr
BezpieczeństwoThinkShield, funkcje zarządzania AMD PRO, certyfikaty ISV
InnePrzechodzi testy MIL-SPEC, zintegrowane NPU dla AI, optymalizacja zużycia energii

Dodaj komentarz

siedemnaście + dziewięć =