Google Wraca do Klasyki: Koniec Ciągłego Przewijania w Wynikach Wyszukiwania

Google Wraca do Klasyki: Koniec Ciągłego Przewijania w Wynikach Wyszukiwania

Google, światowy gigant wyszukiwarek internetowych, ogłosił zmianę w sposobie prezentowania wyników wyszukiwania. Z dniem 25 czerwca 2024 r. użytkownicy komputerów stacjonarnych będą mogli zauważyć brak funkcji ciągłego przewijania, która zostanie zastąpiona przez klasyczny pasek stronicowania. Ta zmiana jest wynikiem analizy satysfakcji użytkowników, która wykazała, że automatyczne ładowanie kolejnych wyników nie przyczyniało się do zwiększenia zadowolenia z wyszukiwania.

Powrót do Stronicowania

Funkcja ciągłego przewijania została wprowadzona przez Google w październiku 2021 r. dla urządzeń mobilnych, a w grudniu 2022 r. dla komputerów stacjonarnych. Była to innowacja mająca na celu uproszczenie procesu przeglądania wyników wyszukiwania poprzez automatyczne ładowanie kolejnych stron bez konieczności klikania przycisków „Dalej” lub „Więcej wyników”. Mimo to, funkcja ta nie przyniosła oczekiwanych rezultatów w kontekście zadowolenia użytkowników.

Zmiany na Komputerach Stacjonarnych

Od dzisiaj, funkcja ciągłego przewijania zostanie wyłączona na komputerach stacjonarnych. Użytkownicy ponownie zobaczą klasyczny pasek stronicowania na dole wyników wyszukiwania, umożliwiający przeskakiwanie pomiędzy stronami wyników. Google informuje, że ta zmiana ma na celu szybsze dostarczanie wyników, które są bardziej zgodne z oczekiwaniami użytkowników.

Kolejne Kroki

W nadchodzących miesiącach zmiany te dotkną również użytkowników mobilnych. Google planuje usunięcie ciągłego przewijania z wyników wyszukiwania na urządzeniach mobilnych. Zamiast tego pojawi się przycisk „Więcej wyników”, który umożliwi ładowanie kolejnych wyników na żądanie użytkownika.

Wyjaśnienie Google

Rzecznik Google, w rozmowie z Search Engine Land, wyjaśnił, że zmiana ta jest wynikiem dążenia do poprawy doświadczeń użytkowników. „Automatyczne ładowanie większej liczby wyników nie prowadziło do znacząco większego zadowolenia z wyszukiwania. Zamiast tego chcemy zapewnić użytkownikom szybszy dostęp do wyników, których naprawdę poszukują” – powiedział rzecznik.

Co To Oznacza dla Użytkowników?

Zmiany te mogą oznaczać powrót do bardziej tradycyjnego sposobu przeglądania wyników wyszukiwania, co niektórzy użytkownicy mogą przyjąć z ulgą. Klasyczny pasek stronicowania pozwala na bardziej kontrolowane przeglądanie wyników i łatwiejsze nawigowanie pomiędzy różnymi stronami wyszukiwania.

Podsumowanie

Decyzja Google o wycofaniu funkcji ciągłego przewijania podkreśla, jak ważne jest dla firmy ciągłe dostosowywanie swoich usług do potrzeb i oczekiwań użytkowników. Przyszłość wyszukiwania internetowego będzie zatem opierać się na bardziej przewidywalnych i kontrolowanych metodach prezentacji wyników, co ma na celu poprawę ogólnego doświadczenia z korzystania z wyszukiwarki Google.

Źródło: searchengineland.com

Dodaj komentarz

4 × 4 =