Poznaj SanDisk Desk Drive

Poznaj SanDisk Desk Drive: Gdzie szybkość spotyka się z pojemnością

Western Digital, znana marka w dziedzinie przechowywania danych, ogłosiła rozszerzenie swojego portfolio produktów SanDisk o nowy model: SanDisk Desk Drive o pojemności 8 TB. To największa dostępna pojemność w ofercie zewnętrznych dysków SSD na biurko. Dysk charakteryzuje się szybkością i niezawodnością SSD, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem dla profesjonalistów i twórców treści potrzebujących szybkiego dostępu do swoich plików.

SanDisk Desk Drive

Nowy dysk SSD oferuje pojemności 4 TB i 8 TB, co umożliwia przechowywanie dużych kolekcji zdjęć i filmów, plików CAD, renderów 3D, dużych plików generowanych przez AI, bibliotek muzycznych, ważnych dokumentów i więcej. Jego prędkość odczytu dochodzi do 1000 MB/s, co jest nawet cztery razy szybsze niż tradycyjne dyski HDD na biurko. Firma planuje nawet podwoić pojemność SanDisk Desk Drive do 16 TB w przyszłym roku.

Dysk został także wyróżniony nagrodą Red Dot Design Award 2024 za swój kompaktowy, nowoczesny design, który maksymalizuje przestrzeń na biurku i naturalnie komponuje się z każdym profesjonalnym lub domowym środowiskiem pracy. Jest kompatybilny z systemami Windows i macOS „od razu po wyjęciu z pudełka”, dzięki formatowaniu exFAT i dołączonemu kablowi USB Type-C.

SanDisk Desk Drive

Dysk SanDisk Desk Drive jest dostępny w sprzedaży na stronie Western Digital oraz u autoryzowanych sprzedawców i dystrybutorów SanDisk, z trzyletnią ograniczoną gwarancją. Cena detaliczna dla modelu 4 TB wynosi 380$, a dla modelu 8 TB 700$.

ParametrOpis
Pojemność4 TB, 8 TB
Prędkość odczytu sekwencyjnegoDo 1000 MB/s
Typ obudowyZewnętrzny dysk SSD
Wymiary99,2 mm x 99,2 mm x 40,2 mm
InterfejsUSB 3.2 Gen 2
Masa268 g
ZłączeUSB-C
ZabezpieczeniaGniazdo zabezpieczeń typu Kensington
KompatybilnośćWindows 10 i nowsze, MacOS 11 i nowsze
Cena MSRP (USA)$379.99 dla 4 TB, $699.99 dla 8 TB
NagrodyRed Dot Design Award 2024
Zawartość zestawuDysk SanDisk Desk Drive, zasilacz, kabel USB Type-C, zasilacz USB Type-A

Dodaj komentarz

szesnaście + dwanaście =